28 Nisan 2015 Salı

Blogdaki yazıları facebook ve twitterda paylaşmak.

Bildiğiniz gibi Bloggerda yazdığınız yazıları dilerseniz otomoatik olarak Google + sayfanızda da paylaşabiliyorsunuz. Aynı işlemi Facebook ve Twitter içinde yapmak mümkün.

Bunu yapabilmek için tabiki 1 adet Facebook ve 1 adet Twitter sayfanızı önceden açmış olduğunuzu var sayıyorum.

Eğer Facebook ve Twitter sayfalarınız hazırsa size gerekli olan tek şey Twitterfeed.com adlı siteye üye olarak Blogger yazılarınzı Facebook ve Twitter ile bağlamak olucak.


Haydi Başlıyalım:

İlk olarak buraya tıklayarak twitterfeed.com adresine giderek üye oluyoruz. Üye olduktan sonra E-Posta adresimize gelen onaylama işlemini gerçekleştiriyoruz ve Buradan siteye giriş yapıyoruz.


Siteye giriş yaptıkan sonra sağ üst alandaki Create New Feed linkine tıklıyoruz.
Karşımıza gelen bölümde Feed Name alanına istediğiniz adı verebilirsiniz. Örneğin sitenizin adı olabilir aspsitem gibi. Hemen altındaki önemli olan RSS yani sitemizi Twitterfeeda bağlayacağımıza bölüme:  Bloggerınızın Rss ÜRL linkini yazmanız gerekiyor. Örneğin Aspsitem.com'un RSS linki : http://www.aspsitem.com/feeds/posts/default?alt=rss siz www.aspsitem.com yerine kendi sitenizin adınızı yazmalısınız.


Continue Step 2 diyerek devam ediyoruz. Ve Son adımda karşınıza gelecek olan ekranda. Twitterfeedi bağlamak istediğiniz Facebook ve Twitter hesaplarınızı yazarak işlemi bitiriyoruz.


Eğer takıldığınız yada anlamadığınız yerler varsa yorum gönder bölümünden yorumlarınızı bırakın, yardımcı olmaya çalışırım.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder